
Harmadik böjtös napom – Vannak napok, amiknek már akkor vége kellene lennie, amikor elkezdődnek.
A böjt útja: belső csend, elengedés és újjászületés.
2025. 03. 20. Csütörtök
„A testünk meghálálja a figyelmet, a törődést és az öngondoskodást.” – Deepak Chopra
Azt hittem, hogy amikor kora délután kiírtam a facebookon, hogy mennyire “szuper” napom van, ezzel huss, el is tűnik.
Ezt írtam: “Vannak napok, amiknek már akkor vége kellene lennie, amikor elkezdődnek… Nos, a mai pont ilyen.
” Mi a különbség a célkitűzés és a között, hogy mivel lennék elégedett a böjt végére.”
Igen, határozottan van különbség a célod és aközött, hogy mivel lennél elégedett.
- A cél az, amit el szeretnél érni – egy világosan megfogalmazott, konkrét dolog, amiért dolgozol. Ez lehet nagyobb volumenű, ambiciózusabb, és akár hosszabb távú is. Én egészen felnőtt koromig nem találkoztam azokkal a fogalmakkal, hogy CÉL, MOTIVÁCIÓ, nekünk lányoknak azt sugallták, hogy menj férjhez, szülj gyereket és ezzel mindent elértél, amit csak lehetséges. Mire van szükségünk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, leírjuk vagy ne írjuk, fontos a múltunk a jövőhöz, mi miatt vallhatunk kudarcot??? Ezekre a kérdésekre kerestem a választ ebben az írásomban: Boldogságunk kulcsa az… Célok, Motiváció, siker.
- A mivel lennék elégedett pedig azt mutatja meg, hogy milyen eredmény mellett éreznéd azt, hogy már megérte az egész, hogy nem csalódásként éled meg, ha esetleg a kitűzött célhoz képest kevesebbet érsz el. Ez egyfajta rugalmasabb elvárás magaddal szemben, ami segít elkerülni a túlzott nyomást vagy a csalódást.
Példa a kettő közötti különbségre:
- Cél: Szeretném, hogy a Böjtsorozatnak 100 aktív olvasója legyen, akik rendszeresen visszatérnek és követik a bejegyzéseket.
- Mivel lennék elégedett? Ha már 40-50 ember aktívan követi és néhány ember valóban életmódváltásba kezd a cikksorozat hatására.
Vagy egy másik példa egyéni szinten:
- Cél: 6 hétig teljes böjtöt tartok, és 100%-ban követem az előzetes terveimet.
- Mivel lennék elégedett? Ha legalább 80%-ban sikerül tartanom magam a tervhez, és érzem a változást a testemben és a lelkemben.
Ez a különbségtétel nagyon fontos, mert így nem lesz minden fekete vagy fehér – vagyis nem csak az “elértem a célt = siker”, “nem értem el = kudarc” érzés marad. Ehelyett van egy reálisabb, kedvesebb hozzáállás magad felé, ami segít fenntartani a motivációt.
Te, aki most olvasod ezt a bejegyzést, böjt kapcsán milyen célokat tűztél ki, és mi az, amivel már elégedett lennél?
Tegnap ígértem, hogy hozok egy extra tippet böjtöléssel kapcsolatosan, ami segít az átállásban és a mentális felkészülésben:
Böjtös SOS tipp – ha ránk tör az éhség
- Rövid séta vagy mozgás (sokszor nem is vagyunk igazán éhesek, csak „unatkozunk”). Csak gondolj bele, hogy mikor kezdünk el nasizni? Este, vagy délutáni filmezés közben.
Böjtsorozat – További olvasnivalók
Böjtnapló: Ha érdekel, hogyan állítsd össze a saját böjtnaplódat, olvasd el itt: Böjtnapló útmutató– Így dokumentáld a böjtödet
Judith böjtnaplója: Szeretnéd követni, hogyan haladok én a böjtömmel? Itt minden részletet megtalálsz: Judith böjtnaplója – Tapasztalatok, ötletek és inspiráció


Ez is érdekelhet

Mediterrán kenyérke
2019.09.09.
Ötleteljünk! Reggelik-ebédek/1….
2022.09.24.