Amikor a gyerekeim kicsik voltak és elkezdtem a hozzátáplálást a tejecskéhez, én is mint oly sok anyuka, kipróbáltam náluk a sütőtök pürét. Hát…..egyikük tetszését sem nyerte el. Így nem is erőltettem nagyon egészen a múlt hétig. Amikor is Babó sulijában Halloween party volt, én pedig sütőtök pitét szerettem volna készíteni az osztálynak. Babó pillanatok alatt “leoltott” azzal, hogy : -Na de anya!!! Azt meg ki szereti. Így lett kókuszgolyó a party egyik nasija.
Nem hagytam magam, és tegnap elkészítettem életem első
KRÉMES SÜTŐTÖK PITÉJÉT.
Hozzávalók:
200 g liszt
125 g margarin
60 g porcukor
1 db tojás
1 evőkanál tejföl
6 g sütőpor
A töltelékhez:
250 g sült sütőtök
250 g mascarpone
50 g barna nádcukor
4 db tojás
1 cs vaníliás cukor
1 evőkanál étkezési keményítő
1 púpozott teáskanál mézeskalács fűszerkeverék
szükség szerint vaj a tortaforma kikenéséhez
Elkészítés menete a következő
Az első és legfontosabb lépés, hogy előveszem a féltve őrzött, szépséges tálamat, megcsodálom, hogy milyen gyönyörűséges (nekem) és kezdődhet a móka.
Mivel a legtöbb idő a tök megsütéséhez kell, így ezzel kezdtem a folyamatot.
Bármennyire is nem használjuk a tök héját, én mégis azt javaslom, hogy mossuk meg. Hiszen a szállítás közben, a boltban, a zöldséges pulton, érheti mindenféle szennyeződés. “Fürdetés” után, jöhet a szárazra törlés, mert nem tesz jót neki sütés közben, ha vizes marad. A legnehezebb feladat ezután következik, mégpedig a tök nagyjából egyforma szeletekre való feldarabolása. Erre azért van szükség, hogy egyszerre süljenek meg a szeletek. Légkeverése sütőben én kicsivel több mint egy órát sütöttem 200 fokon. Nagyjából a félidőnél egy kicsit levettem a hőfokból, 180 fokra. Egy kés hegyével néztem meg, hogy megpuhultak-e szeletkék. Közben elkészítettem a tésztát.
1. Kimértem a lisztet és a vajat a tálban

2. Összemorzsoltam

Én szeretem kézzel összegyúrni, persze így sokkal jobban kell figyelni, hogy ne “gyurmászkoljuk” sokáig, mert az nem tesz jót a tésztának.
3. Minden további anyagot beleteszünk az összemorzsolt lisz+vaj keverékbe és egyneművé gyúrjuk az egészet. Majd lefóliázva, kis időre a hűtőben pihentetjük.

Jöhet a krém készítése.
1. A tojásokat a cukorral habosra kevertem robotgéppel (ezt már nem kézi habverővel készítem)
Jó esetben ekkorra már megsültek a tökszeletek, már csak meg kell várni, hogy kihűljenek

2. A héját lehúztam, majd a tökhúst pépesítettem villával
3. A pépesített tököt összekevertem a tojáshabbal, majd mehetett bele az összes többi hozzávaló. Nem volt itthon keményítőm, így pudingporral helyettesítettem. Nekem egy picit lehetett volna édesebb, így én következőleg 80 g cukorral fogom készíteni.
4. A hűtőben pihizgető tésztából kinyújtottam egy akkora kört, ami nem csak az aljára került a formában, hanem az oldalára is. Előtte a forma alját kikentem vajjal.
5. Végül az elkészült tojásos, tökös, mascarponés masszát a tésztával bélelt formába öntöttem. A massza állaga kb. olyan, mint a tejföl.
6. A sütő már meleg volt (180 fok), így mehetett is sütkérezni.

7. 45-55 perc alatt készül el. Onnan lehet tudni, hogy már megsült, ha a tetejére tesszük a kezünket és nem rezeg, akkor bele lehet szúrni egy hústűt. Ha nem ragad rá a masszából semmi, akkor készen is van.
Fantasztikus illata van miközben sül. A barátnőm javasolta miután meg kóstolta, hogy lehetne bele tenni a mézeskalács fűszerkeverék helyett Pumpkin Pie Spice fűszerkeveréket, vagy akár sütőtök szirupot. Biztosan így is ki fogom próbálni. 
Jó étvágyat hozzá!!
Kérlek „oszd” meg, ha tetszett az írásom. Neked „csak” egy kattintás, ami nekem a jövőm szempontjából egy új kezdet lehet.