Szia + Szerbusz + Üdvözlöm
Szeretettel köszöntelek a Blogomon
Judith vagyok, örülök, hogy rá találtál a BLOGOMRA, amit immáron az 5. éve írok, szerkesztek, szépítgetek, hogy minél inkább elnyerjem az olvasóim, vagyis a te tetszésed és szívesen tölts időt “nálam”.
Ha ide kattintasz, a BLOG TÉRKÉPÉT nézheted meg.
Olvasd el a legfrissebb szösszeneteket a BLOGON érezd jól magad. |
Amit a komposzt készítéséről nem mondanak el.
Egy mondatban össze tudnám foglalni azt, amit én a komposztról gondolok és az így szólna:
NEM IS OLYAN EGYSZERŰ, MINT AMILYEN KÖNNYEDÉN BESZÉLNEK RÓLA.
Persze ez így egy elég rövidke, cikkecske lenne és nem hiszem, hogy ilyen válaszra számítottál, amikor erre a bejegyzésre kattintottál. Ezért elmesélem a saját történetemet a KOMPOSZT készítéséről, aminek a végén kicsit más szemmel fogod nézni, hallgatni azokat a videókat, amik a komposzt hasznosságáról, előnyeiről, készítésének lépéseiről fognak szólni.
Mint a gyorsvonat úgy robog felénk.
Az iskolás időszakhoz szeretnék most olyan praktikákat, ötleteket adni, ami nálunk már jól kialakult, bevezetett, működtetett. Babó már a 9. osztályt kezdi és egyszer ezt az iskolásdit már a nagy fiammal Krisztiánnal is végig csináltuk, szóval van némi gyakorlatom benne.
Kelj már fel, induljunk el!
Napi fél kiló saláta?
A táplálkozásunk terén is ahogyan az élet számos területén, az elmúlt években olyan nagyot változtak az ajánlások, hogy nem győzzük kapkodni a fejünket. Gyerekkoromban a tej fogyasztása szinte olyan kötelező dolog volt, mint a fogmosás, mára pedig már, ha nem is tilos, de nem ajánlott. Persze ez sem vonatkozik mindenkire, de sokkal egyszerűbb egy általános “tiltást” kántálni és boldog-boldogtalanra ráerőltetni, sőt gondolkodás nélkül ezt el is fogadni, mint utána járni, megérteni, megfigyelni végül pedig eldönteni, hogy NEKEM MIT OKOZ A TEJ. A mai álláspont szerint a betegségek 95% a beleinkből indul ki, ami már Hippokratész szerint is így volt 2000 évvel ezelőtt.
Helló Szeptember
Szeptember egy jelentős átmeneti hónap, amely sok szempontból meghatározó az év során. A természet változása, az iskolakezdés, valamint a kulturális és történelmi események egyaránt fontossá teszik ezt az időszakot.
- A népi kalendárium Szent Mihály havának nevezi.
- Székelynaptár szerint: Földanya hava.
- Szeptember 23.: Az őszi napéjegyenlőség. Az őszi napforduló ősi ünnep: a Földanya ünnepe. Ekkorra a termés beérik, ez a szüret ideje. Mindenféle földi javak vesznek körül, s innentől a természet hanyatlóba fordul, a télre készülődik.
Öszinte vallomás.....
Miben más ez a BLOG?
Én magam, X generációsként még abba a világba születtem bele, amikor nem volt TV, mobil, számítógép. Számomra a “normális” világ, egy sokkal lassabb, nyugodtabb, kiszámíthatóbb mindennapokat jelent. A 70-es évek elején, amikor életem első 3 legmeghatározóbb éveit éltem, ennek a mostani felgyorsult, digitalizált létnek még nyoma sem volt. Természetesen én is igyekszem lépést tartani a fejlődéssel, tudatosan használni a kütyüket, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint, hogy most ezt a kis szösszenetet is laptopon írom. Sem én, sem a blog nem vagyunk az a nyomulós, minden lében kanál, szenzációhajhászok. Viszont annál inkább szeretem az őszinte, kicsit lelkiző, ismeretterjesztő, a magam módján másokat is segítő írásokat. Ha szívesen olvasnál ilyen cikkeket, szösszeneteket, akkor jó helyen jársz, én ezt tudom nyújtani neked. Olyan pillanatokat élhettek meg velem és általam, ami s social médiában nem igazán jellemző. Gyere és tarts velem!