Amit mindenképpen látni kell az Azori-szigeteken…..
A feledhetetlen SZIGETVILÁG!!!!
Az szigetre érkezésünk után, mivel előre nem béreltünk autót így a fővárost ahol a szállodánk is volt Ponta Delgada-t fedeztük fel. Egyszerre megtalálható itt, szinte néhány méternyi távolságra egymástól a nagyon modern és az igazán autentikus Azori stílus. Ugyanúgy megtalálható a luxus mint a kopottasabb, de szépen karban tartott épület a városban. Az alábbi képeken látható a sziget XXI. században épült és a régi, még felújításra szoruló része is.
A sziget fővárosa Ponta Delgada, ide érkezik a repülő és éppen ezért a legtöbb turista is. Ennek ellenére közel sincs annyi turista, mint a legtöbb európai nyaralóhelyen. Rendkívül hangulatos a szűk, mindenhol macskakővel kirakott kis utcáival, a díszes csempéből készült utcatábláival. Nyugalmat, békességet, csodálni való ritka növényekkel tarkított parkot fedezhetünk fel sétáink alkalmával. Látnivalói a Városháza, a Városkapu, a Sao Sebastian főtemplom, vagy a parton található erőd. A kikötőben is érdemes egy sétát tenni. Az egyik játszótér is itt található. Persze van, hogy játszótér sem kell ahhoz, hogy a fiúk jól szórakozzanak(utolsó 4 kép).
Ponta Delgada városi ajtók
Ezek az ajtók a Ponta Delgada főbejáratát képviselik.
A 18. században épíült, három impozáns boltíve van. A Portas da Cidade mellett áll a Gonçalo Velho Cabral szobra is. Ide minden turista aki a szigetre jön ellátogat.
Ferraria világítótorony
A Ferraria világítótornyot 1901. november 9-én nyitották meg, 119 éves történelmével. Ponta da Ferraria-ban található, hengeres toronyból és melléképületből áll. Kb. 14 méter magas.
São Brás erőd
Ponta Delgada erőd, amelyet a 16. században építettek, és a 19. században módosították és bővítették
Ez az egyetlen katonai épület São Miguelben, amely nincs romokban. Régen sok kalóz portyázott az Atlanti-óceán ezen részén az Azori-szigetek védelmét ez az erőd látta el. Ma a portugál haditengerészet bázisa.
A “legklasszabb” járgány amit valaha is láttam….
Kutyagumi nélkül is van élet a városban.. Tisztaság, tisztaság, tisztaság, bármerre is jártunk a szigeten.
A várost elhagyva olyan csodákban volt részünk amiről nem is álmodtunk. A “legzöldebb” zöld, amit valaha is láttam…. A fotókat nézegetve olyan érzésünk támadhat, mintha a festő beleszerelmesedett volna a zöld színbe és annak minden árnyalatát kipróbálta volna a festményen amit készített. Nem hiába hívják a szigetet ZÖLD SZIGETNEK.
Az első hely ahová elkirándultunk miután autót béreltünk, Lagoa das Furnas volt. Sajnos a krátertavat a kissé ködös, szomorkás idő miatt nem sikerült igazi pompájában megörökíteni, de szerintem így is csodás látványt nyújt. Elsők között tárult a szemem elé a templom, ami teljesen magával ragadt. Az elhagyatottságával mégis impozáns megjelenésével számtalan képem forrása lett. A gyermeket pedig a tó kötötte le hosszú órákra. Igazi pihenős, kikapcsolódós nap volt.
A következő hely amit szerettünk volna megismerni ismét egy lélegzetelállító hely volt. Európa legszebb botanikus kertje: Terra Nostra. A különleges mikroklímának köszönhetően olyan trópusi növényeket láthattunk mint pl. a kanári datolyapálma, az ausztrál királypálma. Amennyiben a séta mellett szeretnénk kicsit megmártózni, arra is van lehetőség a park hőforrásában. Habár a színe nem túl bizalom gerjesztő a vastartalma miatt. A víz hőfoka 35-40 fok. Az itt készült képek magukért beszélnek.
A Hortenzia az út szélén úgy nő, mint idehaza a gyom. Sajnos már eléggé elvirágoztak, de nekem így is gyönyörűséges volt.
Felfedeztünk egy tavat szinte “véletlenül”, a Lagoa do Congro-t. Nagyjából a megérzéseinkre hallgatva jöttünk-mentünk a szigeten. AzUram volt a “szerencsés” aki a vezetést megnyerte magának én pedig a mitfárer voltam. Egyszer csak elkiáltottam magam:”-itt, itt, itt, álljunk meg!!!! Ami a szemünk elé tárult az egy aprócska tó volt, viszont annál csodásabb. A megközelítése a következő: Furnas tótól ha visszafelé indulunk a főváros felé, a sziget belsejében, a Furnas tóval kb egy magasságban található. A túraút ami levezet a tóhoz, szinte dzsungel szerű. Vila Franca do Campo felől is megközelíthető Barna tábla jelzi, hol kell lekanyarodni egy eleinte aszfalttal borított földútra, aztán még kb. egy kilométer, és már meg is érkeztünk. Parkoló viszont nincs. A tavat sajnos körbe túrázni nem lehet, mert szinte őserdő veszi körül, a talaj pedig szinte mocsaras. Ennek ellenére én mégis azt mondom, hogy nem szabad kihagyni.
A másik hasonlóan mesés tó a Lagoa do Fogo. Portugálul tüzes lagúnát jelent, az egykori vulkán kráterében kialakult tó. 1563-ban egy vulkánkitörés során alakult ki. Ma már csak a gázlómadarak és vadkacsák lakhelye. Természetvédelmi terület. Érdemes felmenni a Pico da Barrosa hegyre, mert innen olyan kilátásba lesz részünk, hogy még a szánk is tátva marad.
Felhők felett mindig süt a nap…
Az északi parton Ponta Delgada-tól nagyjából 22 km-re fekszik Ribeira Grande, a pici, de gazdag városka. Népességét tekintve második a szigeten. A település egy vulkáni fennsíkon, a tenger szintje felett helyezkedik el. Pont mint a fővárosban, hangulatos utcácskái macskakővel kirakottak. Amiért mindenképpen érdemes ide ellátogatni, az a Garden of Eden, ami egy többszintes, gyönyörűen karbantartott kert. Szintén itt láthatjuk még a nyolc ívű hidat is.
Sajnos az időnkbe nem fért bele több látnivaló felfedezése. Viszont elhatároztuk, hogy ide még biztosan vissza fogunk jönni.